
Stackpole Electronics Inc
Product No:
RSF12JT1K60
Manufacturer:
Package:
Axial
Batch:
-
Description:
RES 1.6K OHM 5% 1/2W AXIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.1995
0.1995
10
0.1691
1.691
25
0.12274
3.0685
50
0.08911
4.4555
100
0.066025
6.6025
250
0.050654
12.6635
500
0.039919
19.9595
1000
0.027636
27.636
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Stackpole Electronics Inc |
| Series | RSF |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Features | Flame Retardant Coating, Safety |
| Tolerance | ±5% |
| Resistance | 1.6 kOhms |
| Composition | Metal Oxide Film |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W |
| Package / Case | Axial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.126" Dia x 0.354" L (3.20mm x 9.00mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 200°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | Axial |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C |