RSF12JT47R0
Stackpole Electronics Inc
Product No:
RSF12JT47R0
Package:
Axial
Batch:
Datasheet:
Description:
RES 47 OHM 5% 1/2W AXIAL
User Guide
Mfr Stackpole Electronics Inc
Series RSF
Package Tape & Reel (TR)
Features Flame Retardant Coating, Safety
Tolerance ±5%
Resistance 47 Ohms
Composition Metal Oxide Film
Failure Rate -
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Package / Case Axial
Product Status Active
Size / Dimension 0.126" Dia x 0.354" L (3.20mm x 9.00mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 200°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package Axial
Temperature Coefficient ±200ppm/°C