RSF1JT15R0
Stackpole Electronics Inc
Product No:
RSF1JT15R0
Description:
RES 15 OHM 5% 1W AXIAL
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 4999
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Features Flame Retardant Coating, Safety
Tolerance ±5%
Resistance 15 Ohms
Composition Metal Oxide Film
Failure Rate -
Power (Watts) 1W
Package / Case Axial
Product Status Active
Size / Dimension 0.177" Dia x 0.433" L (4.50mm x 11.00mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 235°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package Axial
Temperature Coefficient ±200ppm/°C