
Stackpole Electronics Inc
Product No:
RSF1JT360K
Manufacturer:
Package:
Axial
Batch:
-
Description:
RES 360K OHM 5% 1W AXIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.3705
0.3705
10
0.26505
2.6505
25
0.1957
4.8925
50
0.1444
7.22
100
0.105925
10.5925
250
0.087514
21.8785
500
0.072162
36.081
1000
0.052193
52.193
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Stackpole Electronics Inc |
| Series | RSF |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Features | Flame Retardant Coating, Safety |
| Tolerance | ±5% |
| Resistance | 360 kOhms |
| Composition | Metal Oxide Film |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 1W |
| Package / Case | Axial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.177" Dia x 0.433" L (4.50mm x 11.00mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 235°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | Axial |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C |