
YAGEO
Product No:
RSF200JR-73-8R2
Manufacturer:
Package:
Axial
Batch:
-
Description:
RES 8.2 OHM 5% 2W AXIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.4275
0.4275
10
0.304
3.04
25
0.22496
5.624
50
0.16587
8.2935
100
0.12179
12.179
250
0.100624
25.156
500
0.082954
41.477
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | YAGEO |
| Series | RSF |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Features | Flame Proof, Safety |
| Tolerance | ±5% |
| Resistance | 8.2 Ohms |
| Composition | Metal Oxide Film |
| Power (Watts) | 2W |
| Package / Case | Axial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.197" Dia x 0.610" L (5.00mm x 15.50mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 235°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | Axial |
| Temperature Coefficient | ±300ppm/°C |