
Stackpole Electronics Inc
Product No:
RSF2FTR392
Manufacturer:
Package:
Axial
Batch:
-
Description:
RES 0.392 OHM 1% 2W AXIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.4275
0.4275
10
0.32395
3.2395
25
0.247
6.175
50
0.18335
9.1675
100
0.136325
13.6325
250
0.115178
28.7945
500
0.098724
49.362
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Stackpole Electronics Inc |
| Series | RSF |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Features | Flame Retardant Coating, Safety |
| Tolerance | ±1% |
| Resistance | 392 mOhms |
| Composition | Metal Oxide Film |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 2W |
| Package / Case | Axial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.217" Dia x 0.591" L (5.50mm x 15.00mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 235°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | Axial |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C |