
Stackpole Electronics Inc
Product No:
RSF2GT33R0
Manufacturer:
Package:
Axial
Batch:
-
Description:
RES 33 OHM 2% 2W AXIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.399
0.399
10
0.2869
2.869
25
0.21204
5.301
50
0.15618
7.809
100
0.11476
11.476
250
0.094772
23.693
500
0.078128
39.064
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Stackpole Electronics Inc |
| Series | RSF |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Features | Flame Retardant Coating, Safety |
| Tolerance | ±2% |
| Resistance | 33 Ohms |
| Composition | Metal Oxide Film |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 2W |
| Package / Case | Axial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.217" Dia x 0.591" L (5.50mm x 15.00mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 235°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | Axial |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C |