RSF2GT620R
Stackpole Electronics Inc
Product No:
RSF2GT620R
Description:
RES 620 OHM 2% 2W AXIAL
Features Flame Retardant Coating, Safety
Tolerance ±2%
Resistance 620 Ohms
Composition Metal Oxide Film
Failure Rate -
Power (Watts) 2W
Package / Case Axial
Product Status Active
Size / Dimension 0.217" Dia x 0.591" L (5.50mm x 15.00mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 235°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package Axial
Temperature Coefficient ±200ppm/°C