
Stackpole Electronics Inc
Product No:
RSF2JT22R0
Manufacturer:
Package:
Axial
Batch:
-
Description:
RES 22 OHM 5% 2W AXIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.323
0.323
10
0.27455
2.7455
25
0.1995
4.9875
50
0.14478
7.239
100
0.107255
10.7255
250
0.082308
20.577
500
0.064866
32.433
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Stackpole Electronics Inc |
| Series | RSF |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Features | Flame Retardant Coating, Safety |
| Tolerance | ±5% |
| Resistance | 22 Ohms |
| Composition | Metal Oxide Film |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 2W |
| Package / Case | Axial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.217" Dia x 0.591" L (5.50mm x 15.00mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 235°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | Axial |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C |