
Stackpole Electronics Inc
Product No:
RSF2JTR100
Manufacturer:
Package:
Axial
Batch:
-
Description:
RES 0.1 OHM 5% 2W AXIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.475
0.475
10
0.36385
3.6385
25
0.27702
6.9255
50
0.20577
10.2885
100
0.153045
15.3045
250
0.129276
32.319
500
0.110827
55.4135
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Stackpole Electronics Inc |
| Series | RSF |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Features | Flame Retardant Coating, Safety |
| Tolerance | ±5% |
| Resistance | 100 mOhms |
| Composition | Metal Oxide Film |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 2W |
| Package / Case | Axial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.217" Dia x 0.591" L (5.50mm x 15.00mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 235°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | Axial |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C |