
YAGEO
Product No:
RSF2WSJT-73-10K
Manufacturer:
Package:
Axial
Batch:
-
Description:
RES 10K OHM 5% 2W AXIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.323
0.323
10
0.2755
2.755
25
0.20064
5.016
50
0.14535
7.2675
100
0.107825
10.7825
250
0.082726
20.6815
500
0.065189
32.5945
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | YAGEO |
| Series | RSF |
| Package | Cut Tape (CT) |
| Features | Flame Proof, Safety |
| Tolerance | ±5% |
| Resistance | 10 kOhms |
| Composition | Metal Oxide Film |
| Power (Watts) | 2W |
| Package / Case | Axial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.177" Dia x 0.453" L (4.50mm x 11.50mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 235°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | Axial |
| Temperature Coefficient | ±300ppm/°C |