
Taiwan Semiconductor Corporation
Product No:
RSFGL
Manufacturer:
Package:
Sub SMA
Batch:
-
Description:
DIODE GP 400V 500MA SUB SMA
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.3515
0.3515
10
0.25175
2.5175
100
0.12692
12.692
500
0.112461
56.2305
1000
0.087524
87.524
2000
0.078337
156.674
5000
0.076589
382.945
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Taiwan Semiconductor Corporation |
| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Technology | Standard |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | DO-219AB |
| Product Status | Active |
| Base Product Number | RSFGL |
| Capacitance @ Vr, F | 4pF @ 4V, 1MHz |
| Supplier Device Package | Sub SMA |
| Reverse Recovery Time (trr) | 150 ns |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 5 µA @ 400 V |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 400 V |
| Current - Average Rectified (Io) | 500mA |
| Operating Temperature - Junction | -55°C ~ 150°C |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.3 V @ 500 mA |