
Taiwan Semiconductor Corporation
Product No:
RSFJL
Manufacturer:
Package:
Sub SMA
Batch:
-
Description:
DIODE GP 600V 500MA SUB SMA
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.3515
0.3515
10
0.2508
2.508
100
0.12635
12.635
500
0.111948
55.974
1000
0.087124
87.124
2000
0.077976
155.952
5000
0.076228
381.14
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Taiwan Semiconductor Corporation |
| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Technology | Standard |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | DO-219AB |
| Product Status | Active |
| Base Product Number | RSFJL |
| Capacitance @ Vr, F | 4pF @ 4V, 1MHz |
| Supplier Device Package | Sub SMA |
| Reverse Recovery Time (trr) | 500 ns |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 5 µA @ 600 V |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 600 V |
| Current - Average Rectified (Io) | 500mA |
| Operating Temperature - Junction | -55°C ~ 150°C |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.3 V @ 500 mA |