
Recom Power
Product No:
RSH3-1212S/H2
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
3W DC/DC-CONVERTER 'ECONOLINE' S
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
14.041
14.041
5
13.9327
69.6635
10
13.8263
138.263
25
13.61388
340.347
50
13.18847
659.4235
100
11.912145
1191.2145
250
11.69944
2924.86
500
11.486716
5743.358
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Recom Power |
| Type | Isolated Module |
| Series | RSH3 (3W) |
| Package | Tube |
| Features | - |
| Efficiency | 81% |
| Applications | ITE (Commercial) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Power (Watts) | 3 W |
| Package / Case | 14-SMD Module, 7 Leads |
| Product Status | Active |
| Approval Agency | cURus |
| Standard Number | 62368-1 |
| Control Features | - |
| Size / Dimension | 0.74" L x 0.50" W x 0.34" H (18.9mm x 12.8mm x 8.7mm) |
| Number of Outputs | 1 |
| Voltage - Output 1 | 12V |
| Voltage - Output 2 | - |
| Voltage - Output 3 | - |
| Voltage - Output 4 | - |
| Voltage - Isolation | 2 kV |
| Operating Temperature | -40°C ~ 100°C (With Derating) |
| Voltage - Input (Max) | 18V |
| Voltage - Input (Min) | 9V |
| Current - Output (Max) | 250mA |
| Supplier Device Package | - |