
Recom Power
Product No:
RSK-2405SRUW/H3
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
2W DC/DC-CONVERTER 'ECONOLINE' S
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
8.4455
8.4455
5
8.3277
41.6385
10
8.20705
82.0705
25
7.96594
199.1485
50
7.72464
386.232
100
7.483245
748.3245
250
7.24185
1810.4625
500
6.75906
3379.53
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Recom Power |
| Type | Isolated Module |
| Series | ECONOLINE RSK-RUW (2W) |
| Package | Tube |
| Features | - |
| Efficiency | 88.5% |
| Applications | ITE (Commercial) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Power (Watts) | 2 W |
| Package / Case | 8-SIP Module, 7 Leads |
| Product Status | Active |
| Approval Agency | CB, cURus |
| Standard Number | 62368-1 |
| Control Features | - |
| Size / Dimension | 0.86" L x 0.36" W x 0.44" H (21.8mm x 9.2mm x 11.1mm) |
| Number of Outputs | 1 |
| Voltage - Output 1 | 5V |
| Voltage - Output 2 | - |
| Voltage - Output 3 | - |
| Voltage - Output 4 | - |
| Voltage - Isolation | 3 kV |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C (With Derating) |
| Voltage - Input (Max) | 36V |
| Voltage - Input (Min) | 4.5V |
| Current - Output (Max) | 400mA |
| Supplier Device Package | - |