
Stackpole Electronics Inc
Product No:
RSMF1FT60R4
Manufacturer:
Package:
Axial
Batch:
-
Description:
RES 60.4 OHM 1% 1W AXIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.2945
0.2945
10
0.2508
2.508
25
0.1824
4.56
50
0.13224
6.612
100
0.09804
9.804
250
0.07524
18.81
500
0.05928
29.64
1000
0.04104
41.04
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Stackpole Electronics Inc |
| Series | RSMF |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Features | Flame Proof, Safety |
| Tolerance | ±1% |
| Resistance | 60.4 Ohms |
| Composition | Metal Oxide Film |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 1W |
| Package / Case | Axial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.126" Dia x 0.354" L (3.20mm x 9.00mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 200°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | Axial |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C |