
Stackpole Electronics Inc
Product No:
RSMF1JB1K00
Manufacturer:
Package:
Axial
Batch:
-
Description:
RES 1K OHM 5% 1W AXIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.247
0.247
10
0.2109
2.109
25
0.15352
3.838
50
0.11134
5.567
100
0.082555
8.2555
250
0.063308
15.827
500
0.049894
24.947
1000
0.034542
34.542
5000
0.028785
143.925
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Stackpole Electronics Inc |
| Series | RSMF |
| Package | Bulk |
| Features | Flame Proof, Safety |
| Tolerance | ±5% |
| Resistance | 1 kOhms |
| Composition | Metal Oxide Film |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 1W |
| Package / Case | Axial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.126" Dia x 0.354" L (3.20mm x 9.00mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 200°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | Axial |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C |