
Stackpole Electronics Inc
Product No:
RSMF1JT1R10
Manufacturer:
Package:
Axial
Batch:
-
Description:
RES 1.1 OHM 5% 1W AXIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.209
0.209
10
0.17765
1.7765
25
0.1292
3.23
50
0.09367
4.6835
100
0.069445
6.9445
250
0.053276
13.319
500
0.04199
20.995
1000
0.02907
29.07
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Stackpole Electronics Inc |
| Series | RSMF |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Features | Flame Proof, Safety |
| Tolerance | ±5% |
| Resistance | 1.1 Ohms |
| Composition | Metal Oxide Film |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 1W |
| Package / Case | Axial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.126" Dia x 0.354" L (3.20mm x 9.00mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 200°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | Axial |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C |