
Recom Power
Product No:
RSO-4805SZ
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
DC DC CONVERTER 5V 1W
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
21.8215
21.8215
5
21.6505
108.2525
10
21.48235
214.8235
25
21.14662
528.6655
50
20.13962
1006.981
100
18.461255
1846.1255
250
18.125582
4531.3955
500
17.9018
8950.9
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Recom Power |
| Type | Isolated Module |
| Series | ECONOLINE RSO (1W) |
| Package | Tube |
| Features | Remote On/Off, SCP |
| Efficiency | 75% |
| Applications | ITE (Commercial) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Power (Watts) | 1 W |
| Package / Case | 8-SIP Module, 7 Leads |
| Product Status | Active |
| Control Features | Enable, Active Low |
| Size / Dimension | 0.86" L x 0.36" W x 0.44" H (21.8mm x 9.2mm x 11.1mm) |
| Number of Outputs | 1 |
| Voltage - Output 1 | 5V |
| Voltage - Output 2 | - |
| Voltage - Output 3 | - |
| Base Product Number | RSO-4805 |
| Voltage - Isolation | 1 kV |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Voltage - Input (Max) | 72V |
| Voltage - Input (Min) | 18V |
| Current - Output (Max) | 200mA |