
Recom Power
Product No:
RSOK-2405SZ/H3
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
1W DC/DC-CONVERTER 'ECONOLINE' S
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
8.36
8.36
5
8.2422
41.211
10
8.1225
81.225
25
7.88386
197.0965
50
7.64484
382.242
100
7.405915
740.5915
250
7.167028
1791.757
500
6.689235
3344.6175
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Recom Power |
| Type | Isolated Module |
| Series | ECONOLINE RSOK-Z (1W) |
| Package | Tube |
| Features | - |
| Efficiency | 75% |
| Applications | ITE (Commercial) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Power (Watts) | 1 W |
| Package / Case | 8-SIP Module, 7 Leads |
| Product Status | Active |
| Approval Agency | CB, cURus |
| Standard Number | 62368-1 |
| Control Features | - |
| Size / Dimension | 0.86" L x 0.36" W x 0.44" H (21.8mm x 9.2mm x 11.1mm) |
| Number of Outputs | 1 |
| Voltage - Output 1 | 5V |
| Voltage - Output 2 | - |
| Voltage - Output 3 | - |
| Voltage - Output 4 | - |
| Voltage - Isolation | 3 kV |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C (With Derating) |
| Voltage - Input (Max) | 36V |
| Voltage - Input (Min) | 9V |
| Current - Output (Max) | 200mA |
| Supplier Device Package | - |