
Stackpole Electronics Inc
Product No:
RSPF1JT360K
Manufacturer:
Package:
Axial
Batch:
-
Description:
RES 360K OHM 5% 1W AXIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.3135
0.3135
10
0.2641
2.641
25
0.1919
4.7975
50
0.13908
6.954
100
0.10317
10.317
250
0.079154
19.7885
500
0.062358
31.179
1000
0.043178
43.178
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Stackpole Electronics Inc |
| Series | RSPF |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Features | Flame Proof, Moisture Resistant, Safety |
| Tolerance | ±5% |
| Resistance | 360 kOhms |
| Composition | Metal Oxide Film |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 1W |
| Package / Case | Axial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.118" Dia x 0.354" L (3.00mm x 9.00mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | Axial |
| Temperature Coefficient | -200/ +350ppm/°C |