
Stackpole Electronics Inc
Product No:
RSPF2FT17R8
Manufacturer:
Package:
Axial
Batch:
-
Description:
RES 17.8 OHM 1% 2W AXIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.494
0.494
10
0.38
3.8
25
0.28918
7.2295
50
0.21489
10.7445
100
0.15979
15.979
250
0.134976
33.744
500
0.11571
57.855
1000
0.08816
88.16
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Stackpole Electronics Inc |
| Series | RSPF |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Features | Flame Proof, Moisture Resistant, Safety |
| Tolerance | ±1% |
| Resistance | 17.8 Ohms |
| Composition | Metal Oxide Film |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 2W |
| Package / Case | Axial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.157" Dia x 0.433" L (4.00mm x 11.00mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | Axial |
| Temperature Coefficient | -200/ +350ppm/°C |