
TE Connectivity Passive Product
Product No:
RSS3W33KJTB
Manufacturer:
Package:
Axial
Batch:
-
Description:
RES 33K OHM 5% 3W AXIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.437
0.437
10
0.3154
3.154
25
0.23332
5.833
50
0.17195
8.5975
100
0.126255
12.6255
250
0.10431
26.0775
500
0.086013
43.0065
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | TE Connectivity Passive Product |
| Series | RSS, CGS |
| Package | Cut Tape (CT) |
| Features | Flame Proof, High Voltage, Pulse Withstanding, Safety |
| Tolerance | ±5% |
| Resistance | 33 kOhms |
| Composition | Metal Oxide Film |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 3W |
| Package / Case | Axial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.197" Dia x 0.591" H (5.00mm x 15.00mm) |
| Base Product Number | RSS3 |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | Axial |
| Temperature Coefficient | ±300ppm/°C |