RSZ-3.33.3/HP
Recom Power
Product No:
RSZ-3.33.3/HP
Description:
DC DC CONVERTER 3.3V 1W
Type Isolated Module
Series ECONOLINE RSZ (1W)
Package Tube
Features SCP
Efficiency 60%
Applications ITE (Commercial)
Mounting Type Surface Mount
Power (Watts) 1 W
Package / Case 10-SMD Module, 6 Leads
Product Status Obsolete
Size / Dimension 0.60" L x 0.37" W x 0.35" H (15.2mm x 9.3mm x 9.0mm)
Number of Outputs 1
Voltage - Output 1 3.3V
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Isolation 2 kV
Operating Temperature -40°C ~ 70°C
Voltage - Input (Max) 3.6V
Voltage - Input (Min) 3V
Current - Output (Max) 200mA