
YAGEO
Product No:
RT0402BRB073K24L
Manufacturer:
Package:
0402
Batch:
-
Description:
RES SMD 3.24KOHM 0.1% 1/16W 0402
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.627
0.627
10
0.5244
5.244
50
0.4047
20.235
100
0.352355
35.2355
500
0.254866
127.433
1000
0.20614
206.14
5000
0.194902
974.51
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | YAGEO |
| Series | RT |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Features | - |
| Tolerance | ±0.1% |
| Resistance | 3.24 kOhms |
| Composition | Thin Film |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 0.063W, 1/16W |
| Package / Case | 0402 (1005 Metric) |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.014" (0.35mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | 0402 |
| Temperature Coefficient | ±10ppm/°C |