
YAGEO
Product No:
RT0402BRD07200KL
Manufacturer:
Package:
0402
Batch:
-
Description:
RES SMD 200K OHM 0.1% 1/16W 0402
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.4465
0.4465
10
0.3211
3.211
100
0.12825
12.825
500
0.087381
43.6905
1000
0.063213
63.213
2500
0.058568
146.42
5000
0.052991
264.955
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | YAGEO |
| Series | RT |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Features | - |
| Tolerance | ±0.1% |
| Resistance | 200 kOhms |
| Composition | Thin Film |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 0.063W, 1/16W |
| Package / Case | 0402 (1005 Metric) |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.014" (0.35mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | 0402 |
| Temperature Coefficient | ±25ppm/°C |