
YAGEO
Product No:
RT0402DRD0711K5L
Manufacturer:
Package:
0402
Batch:
-
Description:
RES SMD 11.5KOHM 0.5% 1/16W 0402
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.266
0.266
10
0.228
2.28
100
0.0893
8.93
500
0.053979
26.9895
1000
0.037364
37.364
2500
0.034248
85.62
5000
0.031141
155.705
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | YAGEO |
| Series | RT |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Features | - |
| Tolerance | ±0.5% |
| Resistance | 11.5 kOhms |
| Composition | Thin Film |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 0.063W, 1/16W |
| Package / Case | 0402 (1005 Metric) |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.014" (0.35mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | 0402 |
| Temperature Coefficient | ±25ppm/°C |