RT0402DRD079K88L
YAGEO
Product No:
RT0402DRD079K88L
Description:
RES SMD 9.88KOHM 0.5% 1/16W 0402
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 6511
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Features -
Tolerance ±0.5%
Resistance 9.88 kOhms
Composition Thin Film
Failure Rate -
Power (Watts) 0.063W, 1/16W
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Product Status Active
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) 0.014" (0.35mm)
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package 0402
Temperature Coefficient ±25ppm/°C