
YAGEO
Product No:
RT1206DRD0715KL
Manufacturer:
Package:
1206
Batch:
-
Description:
RES SMD 15K OHM 0.5% 1/4W 1206
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
5000
0.033212
166.06
10000
0.030998
309.98
25000
0.02945
736.25
50000
0.028852
1442.6
125000
0.028234
3529.25
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | YAGEO |
| Series | RT |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Features | - |
| Tolerance | ±0.5% |
| Resistance | 15 kOhms |
| Composition | Thin Film |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.026" (0.65mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | 1206 |
| Temperature Coefficient | ±25ppm/°C |