RV0603Y1782BNT
Vishay Sfernice
Product No:
RV0603Y1782BNT
Manufacturer:
Vishay Sfernice
Package:
0603
Batch:
Datasheet:
Description:
RV 0603 10PPM 17K8 0.1% N TR
User Guide
Mfr Vishay Sfernice
Series RV
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant, Non-Inductive
Tolerance ±0.1%
Resistance 17.8 kOhms
Composition Thin Film
Failure Rate -
Power (Watts) 0.125W, 1/8W
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Product Status Active
Size / Dimension 0.060" L x 0.030" W (1.52mm x 0.75mm)
Height - Seated (Max) 0.025" (0.63mm)
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package 0603
Temperature Coefficient ±10ppm/°C