RW2-483.3D/B
Recom Power
Product No:
RW2-483.3D/B
Description:
DC DC CONVERTER +/-3.3V 2W
Type Isolated Module
Series ECONOLINE RW2 (2W)
Package Tube
Features SCP
Efficiency -
Applications ITE (Commercial), Medical
Mounting Type Through Hole
Power (Watts) 2 W
Package / Case 16-DIP Module, 6 Leads
Product Status Active
Size / Dimension 0.87" L x 0.49" W x 0.33" H (22.1mm x 12.6mm x 8.5mm)
Number of Outputs 2
Voltage - Output 1 3.3V
Voltage - Output 2 -3.3V
Voltage - Output 3 -
Base Product Number RW2-483.3
Voltage - Isolation 1 kV
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Voltage - Input (Max) 72V
Voltage - Input (Min) 36V
Current - Output (Max) 250mA, 250mA