
Vishay Sfernice
Product No:
RWM0845R470JB25E1
Manufacturer:
Package:
Axial
Batch:
-
Description:
RESISTOR 0.47 OHM 11W 5% WW
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
15.7225
15.7225
10
14.29655
142.9655
25
12.8668
321.67
50
11.07985
553.9925
100
10.18628
1018.628
250
9.650176
2412.544
500
9.292748
4646.374
1000
8.863861
8863.861
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Vishay Sfernice |
| Series | RWM |
| Package | Bulk |
| Features | Flame Proof, Safety |
| Tolerance | ±5% |
| Resistance | 470 mOhms |
| Composition | Wirewound |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 11W |
| Package / Case | Axial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.370" Dia x 1.803" L (9.40mm x 45.80mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 350°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | Axial |
| Temperature Coefficient | ±75ppm/°C |