
Vishay Dale
Product No:
RWR81S49R9FSB12
Manufacturer:
Package:
Axial
Batch:
-
Description:
RES 49.9 OHM 1W 1% WW AXIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
11.4
11.4
10
10.68655
106.8655
25
9.97386
249.3465
50
8.78655
439.3275
100
7.59924
759.924
250
6.886816
1721.704
500
6.411854
3205.927
1000
5.936911
5936.911
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Vishay Dale |
| Series | Military, MIL-PRF-39007, RWR81S |
| Package | Bulk |
| Features | Military, Moisture Resistant |
| Tolerance | ±1% |
| Resistance | 49.9 Ohms |
| Composition | Wirewound |
| Failure Rate | S (0.001%) |
| Power (Watts) | 1W |
| Package / Case | Axial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm) |
| Base Product Number | RWR81 |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 250°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | Axial |
| Temperature Coefficient | ±20ppm/°C |