S0402-22NJ2S
API Delevan Inc.
Product No:
S0402-22NJ2S
Description:
FIXED IND 22NH 400MA 350MOHM SMD
Ratings -
Q @ Freq 24 @ 250MHz
Shielding Unshielded
Tolerance ±5%
Inductance 22 nH
Material - Core Alumina
Size / Dimension 0.043" L x 0.025" W (1.09mm x 0.64mm)
DC Resistance (DCR) 350mOhm Max
Current Rating (Amps) 400 mA
Height - Seated (Max) 0.030" (0.76mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package 0402 (1005 Metric)
Frequency - Self Resonant 2.8GHz
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 250 MHz