S0402-33NH3
API Delevan Inc.
Product No:
S0402-33NH3
Manufacturer:
API Delevan Inc.
Package:
0402 (1005 Metric)
Batch:
Datasheet:
Description:
FIXED IND 33NH 400MA 370MOHM SMD
User Guide
Mfr API Delevan Inc.
Type Drum Core, Wirewound
Series S0402
Package Bulk
Ratings -
Q @ Freq 23 @ 250MHz
Shielding Unshielded
Tolerance ±3%
Inductance 33 nH
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Product Status Active
Material - Core Alumina
Size / Dimension 0.043" L x 0.025" W (1.09mm x 0.64mm)
DC Resistance (DCR) 370mOhm Max
Current Rating (Amps) 400 mA
Height - Seated (Max) 0.030" (0.76mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package 0402 (1005 Metric)
Frequency - Self Resonant 2.35GHz
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 250 MHz