S0402-47NG1C
API Delevan Inc.
Product No:
S0402-47NG1C
Description:
FIXED IND 47NH 150MA 830MOHM SMD
Ratings -
Q @ Freq 19 @ 250MHz
Shielding Unshielded
Tolerance ±2%
Inductance 47 nH
Material - Core Alumina
Size / Dimension 0.043" L x 0.025" W (1.09mm x 0.64mm)
DC Resistance (DCR) 830mOhm Max
Current Rating (Amps) 150 mA
Height - Seated (Max) 0.030" (0.76mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package 0402 (1005 Metric)
Frequency - Self Resonant 2.1GHz
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 250 MHz