S0603-101NJ2E
API Delevan Inc.
Product No:
S0603-101NJ2E
Description:
FIXED IND 100NH 400MA 610MOHM SM
Ratings -
Q @ Freq 31 @ 150MHz
Shielding Unshielded
Tolerance ±5%
Inductance 100 nH
Material - Core Alumina
Size / Dimension 0.062" L x 0.035" W (1.58mm x 0.89mm)
DC Resistance (DCR) 610mOhm Max
Current Rating (Amps) 400 mA
Height - Seated (Max) 0.040" (1.02mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package 0603 (1608 Metric)
Frequency - Self Resonant 1.4GHz
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 150 MHz