S0603-151NF3S
API Delevan Inc.
Product No:
S0603-151NF3S
Description:
FIXED IND 150NH 280MA 980MOHM SM
Ratings -
Q @ Freq 29 @ 100MHz
Shielding Unshielded
Tolerance ±1%
Inductance 150 nH
Material - Core Alumina
Size / Dimension 0.062" L x 0.035" W (1.58mm x 0.89mm)
DC Resistance (DCR) 980mOhm Max
Current Rating (Amps) 280 mA
Height - Seated (Max) 0.040" (1.02mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package 0603 (1608 Metric)
Frequency - Self Resonant 1.3GHz
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 MHz