S0603-15NF3E
API Delevan Inc.
Product No:
S0603-15NF3E
Description:
FIXED IND 15NH 700MA 200MOHM SMD
Ratings -
Q @ Freq 32 @ 250MHz
Shielding Unshielded
Tolerance ±1%
Inductance 15 nH
Material - Core Alumina
Size / Dimension 0.062" L x 0.035" W (1.58mm x 0.89mm)
DC Resistance (DCR) 200mOhm Max
Current Rating (Amps) 700 mA
Height - Seated (Max) 0.040" (1.02mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package 0603 (1608 Metric)
Frequency - Self Resonant 4GHz
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 250 MHz