S1008-332G
API Delevan Inc.
Product No:
S1008-332G
Description:
FIXED IND 3.3UH 355MA 900MOHM SM
Type -
Series S1008
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Q @ Freq 30 @ 7.9MHz
Shielding Shielded
Tolerance ±2%
Inductance 3.3 µH
Material - Core Ferrite
Size / Dimension 0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm)
DC Resistance (DCR) 900mOhm Max
Current Rating (Amps) 355 mA
Height - Seated (Max) 0.095" (2.41mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package 1008 (2520 Metric)
Frequency - Self Resonant 50MHz
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 7.9 MHz