S1008R-123J
API Delevan Inc.
Product No:
S1008R-123J
Description:
FIXED IND 12UH 220MA 3.5 OHM SMD
Ratings -
Q @ Freq 30 @ 2.5MHz
Shielding Shielded
Tolerance ±5%
Inductance 12 µH
Material - Core Ferrite
Size / Dimension 0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm)
DC Resistance (DCR) 3.5Ohm Max
Current Rating (Amps) 220 mA
Height - Seated (Max) 0.095" (2.41mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package 1008 (2520 Metric)
Frequency - Self Resonant 28MHz
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 2.5 MHz