S1008R-333H
API Delevan Inc.
Product No:
S1008R-333H
Description:
FIXED IND 33UH 125MA 7.4 OHM SMD
Ratings -
Q @ Freq 30 @ 2.5MHz
Shielding Shielded
Tolerance ±3%
Inductance 33 µH
Material - Core Ferrite
Size / Dimension 0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm)
DC Resistance (DCR) 7.4Ohm Max
Current Rating (Amps) 125 mA
Height - Seated (Max) 0.095" (2.41mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package 1008 (2520 Metric)
Frequency - Self Resonant 12MHz
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 2.5 MHz