S1008R-821K
API Delevan Inc.
Product No:
S1008R-821K
Description:
FIXED IND 820NH 715MA 220MOHM SM
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 2685
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Ratings -
Q @ Freq 40 @ 25MHz
Shielding Shielded
Tolerance ±10%
Inductance 820 nH
Material - Core Ferrite
Size / Dimension 0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm)
DC Resistance (DCR) 220mOhm Max
Current Rating (Amps) 715 mA
Height - Seated (Max) 0.095" (2.41mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package 1008 (2520 Metric)
Frequency - Self Resonant 140MHz
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 25 MHz