S1210-181J
API Delevan Inc.
Product No:
S1210-181J
Manufacturer:
API Delevan Inc.
Package:
1210 (3225 Metric)
Batch:
Datasheet:
Description:
FIXED IND 180NH 934MA 220MOHM SM
User Guide
Mfr API Delevan Inc.
Type -
Series S1210
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Q @ Freq 40 @ 25MHz
Shielding Shielded
Tolerance ±5%
Inductance 180 nH
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Product Status Active
Material - Core Iron
Size / Dimension 0.138" L x 0.105" W (3.51mm x 2.66mm)
DC Resistance (DCR) 220mOhm Max
Current Rating (Amps) 934 mA
Height - Seated (Max) 0.101" (2.57mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package 1210 (3225 Metric)
Frequency - Self Resonant 310MHz
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 25 MHz