S1210-223J
API Delevan Inc.
Product No:
S1210-223J
Description:
FIXED IND 22UH 232MA 3 OHM SMD
Ratings -
Q @ Freq 40 @ 2.5MHz
Shielding Shielded
Tolerance ±5%
Inductance 22 µH
Material - Core Ferrite
Size / Dimension 0.138" L x 0.105" W (3.51mm x 2.66mm)
DC Resistance (DCR) 3Ohm Max
Current Rating (Amps) 232 mA
Height - Seated (Max) 0.101" (2.57mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package 1210 (3225 Metric)
Frequency - Self Resonant 19MHz
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 2.5 MHz