S1210-682K
API Delevan Inc.
Product No:
S1210-682K
Manufacturer:
API Delevan Inc.
Package:
1210
Batch:
Datasheet:
Description:
FIXED IND 6.8UH 328MA 1.5OHM SMD
User Guide
Mfr API Delevan Inc.
Type -
Series S1210
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Q @ Freq 40 @ 7.9MHz
Shielding Shielded
Tolerance ±10%
Inductance 6.8 µH
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Product Status Active
Material - Core Ferrite
Size / Dimension 0.128" L x 0.095" W (3.25mm x 2.42mm)
DC Resistance (DCR) 1.5Ohm Max
Current Rating (Amps) 328 mA
Height - Seated (Max) 0.101" (2.57mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package 1210
Frequency - Self Resonant 35MHz
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 7.9 MHz