S1210R-151H
API Delevan Inc.
Product No:
S1210R-151H
Description:
FIXED IND 150NH 979MA 200MOHM SM
Type -
Series S1210R
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Q @ Freq 40 @ 25MHz
Shielding Shielded
Tolerance ±3%
Inductance 150 nH
Product Status Active
Material - Core Iron
Size / Dimension 0.138" L x 0.105" W (3.51mm x 2.66mm)
DC Resistance (DCR) 200mOhm Max
Current Rating (Amps) 979 mA
Height - Seated (Max) 0.101" (2.57mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package 1210 (3225 Metric)
Frequency - Self Resonant 330MHz
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 25 MHz