S1210R-153J
API Delevan Inc.
Product No:
S1210R-153J
Description:
FIXED IND 15UH 254MA 2.5 OHM SMD
Ratings -
Q @ Freq 40 @ 2.5MHz
Shielding Shielded
Tolerance ±5%
Inductance 15 µH
Product Status Active
Material - Core Ferrite
Size / Dimension 0.138" L x 0.105" W (3.51mm x 2.66mm)
DC Resistance (DCR) 2.5Ohm Max
Current Rating (Amps) 254 mA
Height - Seated (Max) 0.101" (2.57mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package 1210 (3225 Metric)
Frequency - Self Resonant 23MHz
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 2.5 MHz