S1210R-393K
API Delevan Inc.
Product No:
S1210R-393K
Package:
1210
Description:
FIXED IND 39UH 179MA 5 OHM SMD
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 5390
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Ratings -
Q @ Freq 40 @ 2.5MHz
Shielding Shielded
Tolerance ±10%
Inductance 39 µH
Product Status Active
Material - Core Ferrite
Size / Dimension 0.128" L x 0.095" W (3.25mm x 2.42mm)
DC Resistance (DCR) 5Ohm Max
Current Rating (Amps) 179 mA
Height - Seated (Max) 0.101" (2.57mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package 1210
Frequency - Self Resonant 12MHz
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 2.5 MHz