S13L0C-P18MJH0-8200
ODU
Product No:
S13L0C-P18MJH0-8200
Description:
ODU MINI-SNAP PLUG, STY 1, SZ 3,
Shell Finish Chrome over Nickel
Cable Opening 0.276" ~ 0.323" (7.00mm ~ 8.20mm)
Product Status Active
Shell Material Brass
Voltage Rating 333V
Insert Material Polyetheretherketone (PEEK)
Shell Size, MIL -
Contact Material Brass
Ingress Protection IP50 - Dust Protected
Base Product Number S13L0C-P
Number of Positions 18
Shell Size - Insert 3
Current Rating (Amps) 10A
Operating Temperature -40°C ~ 120°C